Podstawowym celem naszej działalności jest pogłębienie wiedzy dotyczącej profilaktyki uzależnień, w tym z zakresu odpowiedzialności prawnej, psychologii i terapeutyki. Poruszamy kwestie związane z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych, jak narkotyki i alkohol, a także w zakresie uzależnień behawioralnych wśród uczniów, ich skutków społecznych i psychologicznych.
Fundacja Pasieka konsekwentnie od początku swojego istnienia, tj. od 2012 roku realizuje profilaktyczny program psychoedukacyjny, którego mocną stroną jest kadra przewidziana do realizacji projektu, tj. gruntowne przygotowanie merytoryczne, wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą oraz pełne zaangażowanie w cele projektowe. Naszą kadrę stanowią nie tylko świetni zawodowcy z pasją do realizacji swojej profesji, ale jednoczesnie osoby potrafiące w ciekawy i przystępny sposób opowiadać o poruszanych zagadnieniach. Otwartość i luźna atmosfera spotkań sprzyja powstawaniu dyskucji, zarówno u kadry pedagogicznej, jak także wśród młodzieży szkolnej. Często zadawane pytania prowokowane sposobem prowadzenia spotkań budują aktywny udział uczestników, a przez to zaangażowanie. Naszym zdaniem – trudno o lepsze środowisko na pozytywne przyjmowanie wniosków ze spotkań z naszymi specjalistami.
W swojej pracy sięgamy także po osoby powszechnie rozpoznawalne, które dodatkowo wzmacniają formułowany przez nas przekaz.
Dotychczas w ramach realizacji działań z zakresu profilaktyki uzależnień współpracowaliśmy z:
– Krzysztof „Jary” Jaryczewski – polski muzyk rockowy, kompozytor, autor tekstów, współzałożyciel i pierwszy wokalista zespołu Oddział Zamknięty.
– Arkadiusz „Arkadio” Zbozień – raper, freestylowiec, mówca, pomysłodawca ogólnopolskiej akcji „Rób to, co kochasz”.
Poniżej prezentujemy materiały edukacyjne oraz listę szkół z którymi mieliśmy przyjemność współpracować, z większością na zasadach stałej współpracy.