W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół w Czudcu odbyły się warsztaty prawne poświęcone zagadnieniom szczególnie ważnym z perspektywy młodzieży. Spotkanie poprowadził adwokat Karol Grześkiewicz, który przybliżył uczniom kwestie związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich oraz konsekwencjami różnych zachowań podejmowanych zarówno w codziennym życiu, jak i w przestrzeni internetowej.
Podczas zajęć omówiono m.in. temat czynów karalnych, środków stosowanych wobec nieletnich oraz sytuacji, które mogą prowadzić do problemów prawnych. Istotnym elementem warsztatów była także rozmowa o zagrożeniach wynikających z kontaktu z substancjami psychoaktywnymi oraz o tym, jak ważne jest podejmowanie świadomych i odpowiedzialnych decyzji.
Spotkanie zakończyło się dyskusją, w której uczniowie aktywnie uczestniczyli, zadając pytania odnoszące się do sytuacji bliskich ich codziennym doświadczeniom. Poruszono kwestie związane z zachowaniem w sieci, publikowaniem treści, ochroną wizerunku oraz odpowiedzialnością za słowa i działania wobec innych. Warsztaty były cenną okazją do poszerzenia wiedzy i refleksji nad tym, jak prawo odnosi się do codziennych wyborów młodych ludzi.






