Powiatowego konkursu z wiedzy prawnej Powiatu Mieleckiego

W dniu 24.11.2021 r. w I Liceum Ogólnokształcące im. St. Konarskiego w Mielcu przeprowadzony został przez Fundację Pasieka – Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej. W konkursie udział wzięły szkoły średnie z terenu Powiatu Mieleckiego. Przeprowadzenie konkursu zostało poprzedzone realizacją cyklu warsztatów prawnych w szkołach średnich. Zajęcia zostały przeprowadzone przez profesjonalnych prawników współpracujących z Fundacją Pasieka.

Laureatami Powiatowego konkursu z wiedzy prawnej zostali:

1. Antoni Wrażeń – I LO

2. Weronika Konieczna – II LO

3. Oliwia Brach, Klaudia Kapinos – II LO

Serdecznie gratulujemy !!!

Zwycięzcy dwóch pierwszych miejsc otrzymali nowoczesne elektroniczne opaski sportowe, zaś wszyscy uczestnicy materiały promocyjne Powiatu Mieleckiego.

Celem naszych działań, zarówno warsztatów prawnych, jak organizowanych konkursów z wiedzy prawnej, jest edukacja prawna młodzieży szkolnej, zachęcanie do poszerzania swojej wiedzy w tym zakresie, inicjowanie głębszego zainteresowania aspektami prawnymi, w tym także wiązania swojej przyszłości z zawodami prawnymi.

Konkurs został przeprowadzony przez Fundację Pasieka pod patronatem honorowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie oraz patronatem honorowym Starosty Mieleckiego ze środków otrzymanych od Powiatu Mieleckiego.