Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej Powiatu Mieleckiego

W Starostwie Powiatowym w Mielcu w dniu 10 maja 2022 r. odbył się Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej Powiatu Mieleckiego pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka.

W konkursie udział wzięli udział uczniowie z trzech szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu mieleckiego: I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu.

Laureatami „Powiatowego konkursu z wiedzy prawnej” zostali:
1. Jan Ciężadło – II LO
2. Wojciech Kopacz – II LO
3. Kaja Kowalska – I LO

Na szczególne uznanie zasługuje zwycięzca tegorocznego konkursu w powiecie mieleckim, Jan Ciężadło. Uczeń w teście uzyskał 39 na 40 możliwych punktów. To czwarty taki wynik w czteroletniej historii konkursu.

Konkurs został zorganizowany przez Fundację Rozwoju i Wsparcia Pasieka, która na co dzień współpracuje z mieleckim starostwem w zakresie świadczenia mieszkańcom nieodpłatnej pomocy prawnej. Jak podkreślił reprezentujący fundację Karol Grześkiewicz, uczniowie z powiatu mieleckiego w konkursie radzą sobie doskonale. – Jako, że uczestnicy konkursów z poszczególnych powiatów mierzą się z takimi samymi testami, z łatwością możemy porównywać ich osiągnięcia. Wyniki mieleckich uczniów kolejny raz znacznie przewyższyły średnią wojewódzką – zaznaczył.

– Zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników. Cieszymy się, że konkurs kolejny raz spotkał się z Waszym zainteresowaniem. Liczymy na to, że są wśród Was osoby, które dzięki udziałowi w tym wydarzeniu zainteresują się prawem i zwiążą z nim swoją zawodową przyszłość – powiedział do laureatów Grzegorz Piechota, Dyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Mielcu.

Laureaci dwóch pierwszych miejsc otrzymali nowoczesne elektroniczne opaski sportowe. Wszyscy uczestnicy – w podziękowaniu za udział w konkursie – liczyć mogli z kolei na materiały promocyjne ufundowane przez Powiat Mielecki.

Warto dodać, że organizacja konkursu poprzedzona została cyklem warsztatów prawnych zorganizowanych w szkołach ponadpodstawowych na terenie powiatu mieleckiego. Zajęcia poprowadzili prawnicy współpracujący z Fundacją Pasieka. Ich celem było kształtowanie właściwych postaw obywatelskich, a także edukacja prawna młodzieży szkolnej i zachęcanie jej do wyboru w przyszłości kierunków studiów i zawodów związanych z prawem.

 

Relacja autorstwa Starostwa Powiatowego w Mielcu (link do źródła): powiat-mielecki.pl