Konkurs z wiedzy prawnej Powiatu Mieleckiego

W Starostwie Powiatowym w Mielcu odbył się „Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej Powiatu Mieleckiego” zrealizowany przez Pasieka – Fundacja Rozwoju i Wsparcia pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego – Stanisława Lonczaka.

Uczestników – uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu – I Liceum Ogólnokształcące im. St. Konarskiego w Mielcu, II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Mielcu, Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. R. Sitki w Mielcu – powitał oraz przekazał życzenia powodzenia w konkursie Pan Andrzej Bryła – Wicestarosta Powiatu Mieleckiego.

– Wasze zainteresowanie zagadnieniami prawniczymi bardzo cieszy, bo niemal pewnym jest, że wiedza, którą przyswoicie dzięki udziałowi w konkursie, przyda Wam się w przyszłości. Dziś, prawie na każdym kroku, życie wymaga od nas znajomości elementarnych przepisów prawa – podkreślił Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła, zwracając się do uczestników konkursu.

Po zakończeniu sprawdzania prac konkursowych odbyło się uroczyste odczytanie wyników konkursu oraz wręczenie nagród.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Katarzyna Kozdęba – II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika

II miejsce – Dawid Jarosz – I Liceum Ogólnokształcące im. St. Konarskiego

III miejsce – Milena Subernat – I Liceum Ogólnokształcące im. St. Konarskiego

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od Starostwa Powiatowego w Mielcu pamiątkowe gadżety, a najlepsi – wartościowe nagrody ufundowane przez Fundację „Pasieka”.

Prezes Zarządu Fundacji Pasieka Karol Grześkiewicz podkreślił, że uczniowie z powiatu mieleckiego już po raz kolejny doskonale poradzili sobie z konkursowymi zadaniami.

Dziękujemy uczniom za trud włożony w przygotowania, Panu Staroście Powiatu Mieleckiego Stanisławowi Lonczakowi za wsparcie projektu, Panu Wicestaroście Andrzejowi Bryła za wspaniałe przyjęcie, a także przedstawicielom szkół za znakomitą współpracę.

Gratulujemy zwycięzcom !!!

Więcej informacji na stronie Powiatu Mieleckiego – https://powiat-mielecki.pl/aktualnosci/laur-konkursu-wiedzy-prawnej-dla-uczennicy-ii-lo-2618.html