Konkurs z wiedzy prawnej Powiatu Sanockiego

W dniu 24 maja 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Sanoku odbyła się kolejna edycja Konkursu z wiedzy prawnej Powiatu Sanockiego, zorganizowanego przez Fundację Pasieka pod honorowym patronatem Starosty Sanockiego Pana Stanisława Chęcia.

W konkursie udział wzięli uczniowie trzech szkół z terenu Powiatu Sanockiego: I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Sanoku, Zespołu Szkół nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku oraz Zespołu Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku

Uczestników konkursu powitał oraz życzył powodzenia w zmaganiach konkursowych Pan Starosta Stanisław Chęć.

Uczniowie zmierzyli się z pytaniami testowymi oraz otwartymi w tym krzyżówką. Po sprawdzeniu prac konkursowych odbyło się uroczyste odczytanie wyników oraz wręczenie nagród.

Laureatami konkursu z wiedzy prawnej Powiatu Sanockiego o zostali:

I. Lena Rąpała – I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku,

II. Maria Sudoł – I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku,

III. Klaudia Raba – I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku.

Serdecznie gratulujemy!

Na zakończenie Pan Starosta pogratulował oraz podziękował wszystkim uczestnikom wysokich wyników. Zaznaczył również, że udział w konkursie jest doskonałą okazją do wymiany wiedzy, doświadczeń, zawarcia nowych znajomości, ale także poznania pracy urzędu od środka. Pan Starosta wyraził również nadzieję, że uczestnicy konkursu – uczniowie szkół z terenu Powiatu Sanockiego – w przyszłości zdecydują się obrać prawniczą lub administracyjną ścieżkę kariery.

Podsumowując zmagania konkursowe Prezes Zarządu Fundacji adwokat Karol Grześkiewicz podkreślił, że uczniowie z Powiatu Sanockiego już po raz kolejny doskonale poradzili sobie z rozwiązaniem zadań konkursowych. Zaznaczył również, że celem podejmowanych działań jest zachęcanie młodzieży do poszerzania swojej wiedzy w zakresie prawa oraz inicjowanie głębszego zainteresowania aspektami prawnymi, które na pewno przydadzą się uczniom w przyszłości.

Dziękujemy Panu Staroście Powiatu Sanockiego Stanisławowi Chęć za wsparcie projektu oraz za wspaniałe przyjęcie, przedstawicielom szkół za znakomitą współpracę, a przede wszystkim uczniom za trud włożony w przygotowania do konkursu.