Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej Powiatu Bielskiego

W poniedziałek 23.05.2022 r. w I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim przeprowadzony został przez Fundację Pasieka – Konkurs z wiedzy prawnej Powiatu Bielskiego. W konkursie udział wzięli uczniowie uczęszczający do szkół średnich na terenie Powiatu Bielskiego.
Przeprowadzenie konkursu zostało poprzedzone realizacją cyklu warsztatów prawnych w szkołach średnich. Zajęcia zostały przeprowadzone przez prawników Fundacji Pasieka.

Naszymi działaniami (szkolenia, poradniki, konkurs) zostały objęte szkoły:
– I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim
– II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim
– Zespół Szkół nr 1 im. Marszałka Józefa K. Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim

Laureatami konkursu zostali:

1. Mateusz Chilimonicki – II Liceum Ogólnokształcące
2. Wiktoria Rajewska – II Liceum Ogólnokształcące
3. Aleksandra Proniewicka – I Liceum Ogólnokształcące

Serdecznie gratulujemy zwyziężcom !!!

Przedstawiciel Fundacji Pasieka – adwokat Ewelina Kozak, dziękowała uczestnikom za trud włożony w przygotowania do konkursu. Podkreśliła wagę posiadania podstawowej wiedzy prawnej przez wszystkich obywateli demokratycznego państwa. Lczne inicjatywy w zakresie edukacji prawnej podjemowane przez Fundację Pasieka w postaci szkoleń prawnych, artykułów prawnych, biuletynów, filmików animowanych czy Powiatowego konkursu z wiedzy prawnej są możliwe do realizacji wyłącznie dzięki współpracy ze Starostwem Powiatu Bielskiego.

Konkurs został przeprowadzony przez Fundację Pasieka pod patronatem Starosty Powiatu Bielskiego – Pana Sławomira Jerzego Snarskiego.