Tarnobrzeski konkurs z wiedzy prawnej

W Zespole Szkół nr 1 im. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu w dniu 27 maja 2022 r. odbył się Tarnobrzeski konkurs z wiedzy prawnej  pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

W konkursie udział wzięli udział uczniowie z trzech szkół średnich z terenu Miasta Tarnobrzega: 

– Zespół Szkół im. ks. Stanisława Staszica

– Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika

– Zespół Szkół nr 1 im. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego

 

Laureatami Tarnobrzeskiego konkursu z wiedzy prawnej zostali:

1. Wojciech Lis – Zespół Szkół im. ks. Stanisława Staszica

2. Adrian Peret – Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika

3. Martyna Jakubas – Zespół Szkół nr 1 im. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego

3. Amelia Nasternak – Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika

 

Na szczególne uznanie zasługuje zwycięzca tegorocznego konkursu w Mieście Tarnobrzeg –  Wojciech Lis. Uczeń w teście uzyskał aż 38 na 40 możliwych punktów. 

Konkurs został zorganizowany przez Fundację Rozwoju i Wsparcia Pasieka, która na co dzień współpracuje z Urzędem Miasta Tarnobrzega w zakresie świadczenia mieszkańcom nieodpłatnej pomocy prawnej. 

Przedstawiciel Zespołu Szkół nr 1, gdzie konkurs miał miejsce – pedagog szkolny, Pani Maria Zygmunt, gratuluwała wyników laureatom i dziękowała za trud włożony przez uczestników w przygotowania.  

Spoglądając na wyniki konkursu jestem przekonana, że śród uczestników wyłonią się niedługo wybitne talenty prawnicze, z którymi będę mogłą spotykać się na korytarzach sądowych – Mówiła do uczestników Mecenas Jolanta Socha, przedstawiciel organizatora – Fundacji Pasieka.

 

Laureaci dwóch pierwszych miejsc otrzymali nowoczesne elektroniczne opaski sportowe. Wszyscy uczestnicy – w podziękowaniu za udział w konkursie – liczyć mogli z kolei na materiały promocyjne ufundowane przez Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

Warto dodać, że organizacja konkursu poprzedzona została cyklem warsztatów prawnych zorganizowanych w szkołach średnich na terenie Miasta Tarnobrzega. Zajęcia poprowadzili prawnicy współpracujący z Fundacją Pasieka. Ich celem było kształtowanie właściwych postaw obywatelskich, a także edukacja prawna młodzieży szkolnej i zachęcanie jej do wyboru w przyszłości kierunków studiów i zawodów związanych z prawem.