Rzeszowski konkurs z wiedzy prawnej

W dniu 21.10.2021 r. w rzeszowskim UrbanLab przeprowadzony został przez Fundację Pasieka – Rzeszowski konkurs z wiedzy prawnej. W konkursie udział wzięły szkoły średnie z terenu Miasta Rzeszowa. Przeprowadzenie konkursu zostało poprzedzone realizacją cyklu warsztatów prawnych w rzeszowskich szkołach średnich. Zajęcia przeprowadził adwokat Karol Grześkiewicz (Kancelaria Grześkiewicz w Rzeszowie).

Laureatami Rzeszowskiego konkursu z wiedzy prawnej zostali:

1. Aleksandra Jarosz – II Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie
  2. Aleksandra Warchoł – I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie
  3. Izabela Wiercińska – II Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

Serdecznie gratulujemy !!! Zwycięzcy dwóch pierwszych miejsc otrzymali nowoczesne elektroniczne opaski sportowe, zaś wszyscy uczestnicy materiały promocyjne Miasta Rzeszów.

Celem naszych działań, zarówno warsztatów prawnych, jak organizowanych konkursów z wiedzy prawnej, jest edukacja prawna młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw obywatelskich, zachęcanie do poszerzania swojej wiedzy w tym zakresie, inicjowanie głębszego zainteresowania aspektami prawnymi, w tym także wiązania swojej przyszłości z zawodami prawnymi.

Konkurs został przeprowadzony przez Fundację Pasieka pod patronatem honorowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie oraz patronatem honorowym Prezydenta Miasta Rzeszowa ze środków otrzymanych od Miasta Rzeszów.