Konkurs z wiedzy prawnej Powiatu Łańcuckiego

W dniu 5 czerwca w 2024 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Łańcucie odbył się Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej Powiatu Łańcuckiego zorganizowany przez Fundację Rozwoju i Wsparcia „PASIEKA” i pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Łańcuckiego.

O godzinie 9:30 Prezes Fundacji mecenas Karol Grześkiewicz otworzył oficjalnie konkurs, witając uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Łańcuckiego wraz z ich opiekunami – nauczycielami II Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie oraz Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie.

Następnie głos zabrała Pani Wicestarosta Powiatu Barbara Pilawa-Kraus, która serdecznie przywitała uczniów i nauczycieli. Pani Wicestarosta zaznaczyła iż zainteresowanie młodzieży zagadnieniami prawnymi bardzo ją cieszy, ponieważ przyswojona dzięki konkursowi wiedza na pewno przyda się im w przyszłości.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie przystąpili do pisania prac konkursowych zawierających: krótki test wyboru, pytania otwarte oraz krzyżówkę. Następnym etapem było oficjalne wręczenie nagród.

🏆Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Oliwia Nyklewicz – z II Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie,

II miejsce – Dominik Zwoliński oraz Emilia Bytnar – z Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie,

III miejsce – Oliwia Ziaja – z II Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie.

Gratulacje dla młodzieży! Ogromnie cieszymy się, że wzięliście udział w tej rywalizacji oraz świetnie przygotowaliście się do zmagań konkursowych,

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe gadżety od Starostwa Powiatowego w Łańcucie, a zwycięzca otrzymał nagrodę ufundowaną przez Fundację „Pasieka”.