Konkurs z wiedzy prawnej Powiatu Sanockiego

W dniu 6 czerwca 2024 r. w Starostwie Powiatowym w Sanoku odbyła się kolejna edycja Konkursu z wiedzy prawnej Powiatu Sanockiego „Młodzi Mistrzowie Prawa”, zorganizowanego przez Fundację Pasieka pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Sanockiego.

W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół z terenu Powiatu Sanockiego.

Uczestników konkursu powitał oraz życzył powodzenia w zmaganiach konkursowych Pan Wicestarosta Damian Biskup.

Uczniowie zmierzyli się z pytaniami testowymi oraz otwartymi w tym krzyżówką. Po sprawdzeniu prac konkursowych odbyło się uroczyste odczytanie wyników oraz wręczenie nagród.

Laureatami konkursu z wiedzy prawnej Powiatu Sanockiego o zostali:

I. Anastazja Kędra – I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku,

II. Julia Florek – I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku,

III. Zuzanna Targowska – I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku.

Serdecznie gratulujemy!

Na zakończenie Pan Wicestarosta pogratulował oraz podziękował wszystkim uczestnikom wysokich wyników. Zaznaczył również, że udział w konkursie jest doskonałą okazją do wymiany wiedzy, doświadczeń, zawarcia nowych znajomości, ale także poznania pracy urzędu od środka. Pan Wicestarosta wyraził również nadzieję, że uczestnicy konkursu – uczniowie szkół z terenu Powiatu Sanockiego – w przyszłości zdecydują się obrać prawniczą lub administracyjną ścieżkę kariery.

Podsumowując zmagania konkursowe Prezes Zarządu Fundacji adwokat Karol Grześkiewicz podkreślił, że uczniowie z Powiatu Sanockiego już po raz kolejny doskonale poradzili sobie z rozwiązaniem zadań konkursowych. Zaznaczył również, że celem podejmowanych działań jest zachęcanie młodzieży do poszerzania swojej wiedzy w zakresie prawa oraz inicjowanie głębszego zainteresowania aspektami prawnymi, które na pewno przydadzą się uczniom w przyszłości.

Dziękujemy Panu Staroście Powiatu Sanockiego Robertowi Pieszczoch za wsparcie projektu oraz za wspaniałe przyjęcie, przedstawicielom szkół za znakomitą współpracę, a przede wszystkim uczniom za trud włożony w przygotowania do konkursu.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Sanoku

Konkurs z wiedzy prawnej „Młodzi Mistrzowie Prawa” został zrealizowany w ramach zadania publicznego pt. „Prowadzenie w 2024 roku punktu nieodpłatnej pomocy prawnej, zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej. ” finansowanego ze środków pochodzących z budżetu Państwa przekazanych przez Powiat Sanocki