Konkurs z wiedzy prawnej Powiatu Strzyżowskiego

4 czerwca 2024 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Strzyżowie miał miejsce IV Powiatowy Konkurs  Wiedzy Prawnej pn. „Młodzi Mistrzowie Prawa”,  zorganizowany przez Fundację Rozwoju i Wsparcia „PASIEKA” i objęty honorowym patronatem Starosty Strzyżowskiego.

O godzinie 10:00 Prezes Fundacji mecenas Karol Grześkiewicz otworzył oficjalnie konkurs, witając uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu wraz z ich opiekunami – nauczycielami z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie, Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie oraz Zespołu Szkół w Czudcu. Następnie głos zabrał Starosta Strzyżowski dr Robert Godek, który serdecznie przywitał uczniów i nauczycieli.  Wyraził uznanie dla uczestników konkursu za zainteresowanie dziedziną nauk prawnych oraz życzył młodzieży powodzenia na konkursowych zmaganiach.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie przystąpili do pisania prac konkursowych zawierających: krótki test wyboru, pytania otwarte oraz krzyżówkę. Po zakończeniu części konkursowej Pan Karol Grześkiewicz sprawdził prace i przyznał uczestnikom punkty a na tej podstawie zdobyte miejsca.

Ostatnim etapem było uroczyste odczytanie wyników konkursu i wręczenie nagród.

🏆Laureatami konkursu zostali:

🥇I miejsce – Filip Maźnicki – z Zespołu Szkół w Czudcu,

🥈II miejsce – Jakub Wośko  z Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie oraz Maksymilian Gradzik z
Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie,

  1. III miejsce – Dominik Matłosz – z Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie.

Gratulacje dla młodzieży! Ogromnie cieszymy się, że wzięliście udział w tej rywalizacji. Z pewnością zdobyta wiedza prawnicza przyda się w codziennym życiu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe gadżety od Starostwa Powiatowego w Strzyżowie, a zwycięzca otrzymał nagrodę ufundowaną przez Fundację „Pasieka”.

Dziękujemy Panu Staroście Powiatu Strzyżowskiego za wsparcie projektu oraz wspaniałe przyjęcie, przedstawicielom szkół za znakomitą współpracę, a wszystkim uczestnikom za trud włożony w przygotowania do konkursu.

Zdjęcia: Wiesław Plezia