Konkurs z wiedzy prawnej Powiatu Suwalskiego

W dniu 16 maja 2024 r. w Starostwie Powiatowym w Suwałkach odbył się Konkurs z wiedzy prawnej Powiatu Suwalskiego „Młodzi Mistrzowie Prawa” zrealizowany przez Pasieka – Fundacja Rozwoju i Wsparcia pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Suwalskiego.

W zmaganiach konkursowych zmierzyli się uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Suwalskiego tj.

  1. Zespołu Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca w Dowspudzie,
  2. I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Suwałkach,
  3. III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach.

Po oficjalnym przywitaniu przez Pana Wicestarostę Powiatu Suwalskiego Andrzeja Szymulewskiego oraz przedstawicieli Fundacji Pasieka uczniowie przystąpili do konkursu, który składał się z pytań testowych oraz otwartych wraz z krzyżówką. Po zakończeniu trwających pół godziny zmagań dokonano sprawdzenia prac konkursowych.

Uczniowie znakomicie się spisali – do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było aż dwóch dogrywek!

Laureatami konkursu „Młodzi Mistrzowie Prawa” w Powiecie Suwalskim zostali:

🥇 I Miejsce – Krzysztof Korneluk – z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach.

🥈II Miejsce – Patryk Żyżyk – z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach.

🥉III Miejsce – Maciej Dyczewski – z Zespołu Szkół w Dowspudzie,

Serdecznie Gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody przekazane przez Powiat, natomiast zwycięzca również nagrodę ufundowaną przez Fundację Pasieka.

Dziękujemy uczniom za trud włożony w przygotowania, Panu Staroście Powiatu Suwalskiego za wsparcie projektu, Panu Wicestaroście wspaniałe przyjęcie, a także przedstawicielom szkół za znakomitą współpracę!