Przemyski konkurs z wiedzy prawnej

W dniu 9.11.2021 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu przeprowadzony został przez Fundację Pasieka – Przemyski konkurs z wiedzy prawnej. W konkursie udział wzięły szkoły średnie z terenu Miasta Przemyśl. Przeprowadzenie konkursu zostało poprzedzone realizacją cyklu warsztatów prawnych w szkołach średnich. Zajęcia zostały przeprowadzone przez prawników współpracujących z Fundacją Pasieka. Laureatami Przemyskiego konkursu z wiedzy prawnej zostali:

1. Mateusz Lula – I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu
  2. Martyna Ziobro – I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu
  3. Dominik Kurasz – II Liceum Ogólnokształcące im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Serdecznie gratulujemy !!! Zwycięzcy dwóch pierwszych miejsc otrzymali nowoczesne elektroniczne opaski sportowe, zaś wszyscy uczestnicy materiały promocyjne Miasta Przemyśl.

Celem naszych działań, zarówno warsztatów prawnych, jak także organizowanych konkursów z wiedzy prawnej, jest kształtowanie właściwych postaw obywatelskich, edukacja prawna młodzieży szkolnej, zachęcanie do poszerzania swojej wiedzy w tym zakresie, inicjowanie głębszego zainteresowania aspektami prawnymi, w tym także wiązania swojej przyszłości z zawodami prawnymi.

Naszymi działaniami zostały objęte następujące szkoły:

•     I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu
  •     II Liceum Ogólnokształcące im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu
  •     Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Markiana Szaszkewicza w Przemyślu

Konkurs został przeprowadzony przez Fundację Pasieka pod patronatem honorowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie oraz patronatem honorowym Prezydenta Miasta Przemyśl ze środków otrzymanych od Miasta Przemyśl.