Konkurs z wiedzy prawnej Powiatu Tarnowskiego

W Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się kolejna edycja konkursu z wiedzy prawnej Powiatu Tarnowskiego zorganizowanego przez Fundację „Pasieka”, pod honorowym patronatem Starosty Tarnowskiego – Romana Łucarza.

Wszystko to, co robi Fundacja „Pasieka”, każdy nasz sukces jest jednocześnie sukcesem Starostwa Powiatowego w Tarnowie, podkreślił rozpoczynając spotkanie prezes zarządu Karol Grześkiewicz – bo gdyby nie nasza współpraca, te działania nie byłyby możliwe do realizacji. Chciałbym podziękować za to, że razem możemy budować tą świadomość prawną. Jestem pewien, że taka inicjatywa jak dzisiaj, jest szczególnie ważna, aby przekazać tą przynajmniej podstawową informację prawną jak najszerszemu gronu odbiorców.

W imieniu Samorządu Powiatu Tarnowskiego – organu prowadzącego szkoły powiatowe, wszystkich obecnych przywitał etatowy członek zarządu powiatu Tomasz Stelmach.

– Cieszę się, że jest tylu chętnych, którzy chcą zmierzyć się ze swoją znajomością wiedzy prawnej. Myślę, że te zacne nagrody, które czekają, będą Was dopingować jeszcze bardziej do wytężonej pracy – życzę połamania piór powiedział na rozpoczęcie zmagań konkursowych Tomasz Stelmach

W konkursie udział wzięli uczniowie trzech szkół z terenu Powiatu Tarnowskiego: Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Janusza St. Pasierba w Żabnie oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie.

Po sprawdzeniu prac konkursowych odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Laureatami konkursu z wiedzy prawnej Powiatu Tarnowskiego zostali:

I. Dawid Kusiak – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie,

II. Gabriela Kijowska – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie,

III. Julia Wężowicz – Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu.

Serdecznie gratulujemy!

Podsumowując zmagania konkursowe prezes Karol Grześkiewicz był pełen entuzjazmu i jak powiedział – w porównaniu z innymi powiatami jesteście powyżej średniej.

– Mam nadzieję, że wiedza, którą nabyliście, będzie przydatna w dalszym życiu i będziecie łączyli swoją przyszłość z zawodami samorządowymi czy też prawniczymi, podziękował również opiekunom i szkołom za przygotowanie podopiecznych.

Na zakończenie etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach podziękował Fundacji „Pasieka” za organizację konkursu oraz pogratulował wszystkim uczestnikom podstawowej wiedzy z zakresu prawa.

– Każdy z nas w dorosłym życiu – a Wy się w wkrótce o tym przekonacie – spotyka się z prawem, czy to podczas wizyty w urzędzie czy też zatrudniając się u pracodawcy. Ta znajomość prawa jest na wielu płaszczyznach nieodzowna i cieszę się, że wykonaliście pierwszy krok na rzecz edukacji wiedzy prawnej.

Konkurs organizowany jest przez Fundację „Pasieka” jako zadanie z zakresu edukacji prawnej w związku z realizacją zadania publicznego pt. „Prowadzenie dwóch punktów, w których świadczona będzie nieodpłatna pomoc prawna w tym nieodpłatna mediacja wraz z realizacją zadania z zakresu edukacji prawnej na terenie Powiatu Tarnowskiego w 2023 r.”

Relacja autorstwa Starostwa Powiatowego w Tarnowie